Rss

Ventspils

 

Labdien dārgie draugi! Ar Latvijas Pasta palīdzību es atceļojis uz Ventspils novada vienīgo pilsētiņu Pilteni – kur ceru atrast jaunus draugus un piedzīvojumus. Bija  gada vistumšākais laiks pirms Ziemassvētkiem , un arī senā Kurzemes pilsēta (tāpat daudzas Latvijas pilsētas pirms Ziemassvētkiem) bija rudenīgi drūma.
bkaNolēmu, ka vispirms jāapskata Piltenes bibliotēka un jāpalūko, kas ir plauktos. Kamēr es lasīju savu mīļo ” Lācēna Padingtona piedzīvojumu” grāmatu, kāds klusiņām pielavījās man klāt. Es – Drosmīgais Lācis – nobijies sāku skaļi kliegt. Izrādījās tie bija pavisam maziņi un miermīlīgi rūķīši, kuri vēlējās mani uzaicināt nobildēties ar jaunajiem ģitāristiem un paciemoties Piltenes Mūzikas skolā.

bka. muz.sk.1

 

Mazie rūķēni ir ļoti talantīgi muzikanti. Viens no viņiem – burvīgs flautists Es arī gribēju iemācīties, bet man, diemžēl, ir pārāk īsas ķepas, īsi pirksti un nav muzikālās dzirdes 🙁

muz.sk.2

Lūk arī mana bilde ar centīgajiem ģitāristiem un maniem jauniegūtajiem draugiem. Tās ģitāras ir 5 reizes lielākas par mani.

pilsdrupas.5.rud.

 

Pēc tam devāmies apskatīt Pilteni – otro mazāko pilsētu, bet vienu no senākajām pilsētām  Latvijā. Kādreiz – pirms 720 gadiem Ventas krastos slējās dižena pils, no kuras pār Kurzemes bīskapiju valdīja bīskapi, bet pa Ventu  uz Kuldīgu devās kuģi. Gadsimti gāja, mainījās varas, un valdnieki, pili postīja kari, pat Venta 1710.gadā mainīja gultni, aizejot no Piltenes. Interesantu grāmatu par tiem laikiem lācis atrada bibliotēkā – Rutku Tēva “Sumpurņu ciems”. Šis piedzīvojumu romāns vēsta par mēra laikiem, un raganu dedzināšanu, bet par sumpurņiem māņticīgie piltenieki dēvē mežos patvērušos brīvos zemniekus. Mūsdienās par bijušo liecina vairs tikai teikas, (klikšķini uz manas cepurītes) Piltenes ģerbonis un senās pils drupas.

pilsdrupas.4.rud.

Šeit izmantoju savu pievilcību un nofotografējos pie dažādiem torņiem – Apaļā vai Lielgabalu, ar skatu uz Piltenes baznīcu, Moku vai Kauna  torņa – ar skatu uz veco Ventas gultni – Vecventu. Skats ir varenburvīgs, tikai žēl, ka visu laiku drebēju no aukstuma. BRRR

pilsdrupas.ziema.1

Mūsdienās Piltenes pilsdrupās iekārtota brīvdabas estrāde, un vasarā notiek dažādi pasākumi. Tikai šobrīd visapkārt ir bieza sniega sega, tāpēc jāgaida siltāks laiks izpriecām.

piltene.1.rud.\

Devos pastaigā arī pa Piltenes centru. Šis ir Piltenes ģerbonis. Dieeezgan liels. Vai jūs varat saskatīt arī mani?

piltene.3.rud.

 

Katrā pilsēta obligāti ir jāapskata galvenā iela. Piltenē tā ir – Lielā iela. Manuprāt, diezgan loģisks nosaukums. Šī vieta ir maģiska,  jo es atkal aizmirsu par savām bailēm no augstuma. Tas ir neticami!

piltene.4.rud.

To, ka Piltenē mīt arī jauni un aktīvi cilvēki, var secināt bērnu rotaļu laukumā, sporta laukumā, un pie skolas, kur izvietoti brīvdabas trenažieri. Es pat sacentos ar Armandu skriešanā. Kā jūs domājat, kurš uzvarēja? ES? Nu, protams, ka es, gandrīz es.. Es atskrēju uzreiz pēc Armanda, nu tikai pēc pusstundiņas.

vidusskola

Lūk, Piltenes vidusskola. Hmmm, diezgan patukša, nevienas jaunas paziņas, Tas tikai tāpēc, ka ir sācies skolēnu ziemas brīvlaiks.

ķekatas.2

 

Bet vakaros Piltenes kultūras namā notiek dažādas aktivitātes – vakarā es satieku ķekatniekus no folkloras kopas “Pill tīn” un pasildos pie ugunskura. Kāpēc pill tīn? Par to stāsta kāda sena teika. Spied uz uguns liesmas.

mežs. staltbriedis.1

 

Protams, kas gan būtu Piltene bez saviem mežiem? Otrā rītā devos dodas  uz Ventspils pusi un Zūru mežniecību. Man bija diezgan baisi staigāt pa mežu, neskatoties uz to, ka esmu lācis. Vēl vairāk satrūkos, kad ieraudzīju staltbriedi, akmens piemiņas zīmi. Izrādās, staltbrieži Latvijas mežos  senākos laikos nemaz nav dzīvojuši,  tos 20.gs. sākumā  te atveduši  un brīvā dabā introducējuši   trīs vācu baroni no Piltenei  tuvējām muižām – Tārgales, Gārzdes un Zūrām.

mežs.staltbriedis.2

Turpat dziļāk mežā slēpjas arī Ķīvmeža dižakmens – desmitais lielākais Latvijā, bet pa salijušo mežu brist man nemaz nekārojās. Varbūt citreiz?

mežs.lagzdiena.2

Uz otru – Zlēku pusi pa mežu braucot ,es nonāku Lagzdienes pilskalnā, no kura redzami veseli trīs Ventas līkumi.

mežs. lagzdiena.3

Senos laikos te esot slējusies kuršu valdnieka Lamekina pils, bet tagad – vietējo entuziastu veidots Lamekina krēsls.

hokejs.2

Beidzot sniegs turas ilgāku laiku,  un Piltenes centrā sācis darboties hokeja laukums. Es iemēģinu savus spēkus vārtsarga lomā. Un ripas ātrumā došos uz Lubānu. Uz tikšanos!

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *