Rss

Gulbene

Heeeey! Jau atkal tiekamies, šoreiz Gulbenē. Savu pilsētu man izrādija Jevģēnijs, kurš ir brīvprātīgais Gulbenes bibliotēkā.

1 bilde

Šī ir Gulbenes novada bibliotēka. Un te esam mēs!  Es ar saviem jaunajiem draugiem, mēs kopā devāmies iepazīt šo mīlīgo pilsētiņu. (Lai uzzinātu vairāk par bibliotēku spied uz puķītes)

2 bilde

Esam pie Gulbenes Kultūras Centra. Nosaukums jau runā pats par sevi. Visi svētki, pasākumi, kuri notiek pilsētā, tiek organizēti šeit. Te notiek koncerti, teātra izrādes, arī bērnu izrādes. No brīvprātīgajiem arī šeit strādā meitene Sofija no Vācijas.Žēēl, ka nepaspējām uz kādu interesantu izrādi…

Untitled

“Pakur, pakur..” ,kur gan es to jau esmu dzirdējis??  Atcerējos, kādā I.Kalniņa dziesmā. Beidzot klāt pie Strūklakas, aprīlī diemžēl vēl strūklaka nedarbojas, taču vasarā mūsu strūklaka ir viena no skaistākajām atpūtas vietām Gulbenē, kuru ļoti iecienījuši gan mazuļi, gan jaunieši. Strūklaka tika atklāta 2008.gadā Gulbenes Pilsētas svētku laikā.  (Ja vēlies uzzināt, ko vairāk spied uz zivteles.)

6 bilde

Nu esmu nokļuvis līdz Gulbenes “Bāzei”. Ne jau militārajai, bet gan jauniešu klubam, kurš darbojas jau no 2009.gada. Šeit tiek organizēti dažādi pasākumi, konkursi, sacensības, koncerti, kuros labprātīgi piedalās Gulbenes aktīvie un smaidošie jaunieši 🙂 Žēēēēl, ka netiku paciemoties….

8.bilde

Un tagad es esmu pie pieminekļa, to uzbūvēja 1929. gadā par godu kritušajiem draudzes varoņiem. Šis glītais piemineklis celts pēc kapteiņa E. Ābeltiņa meta. Priekšpusē iegravēts teksts: “Par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes varoņiem. 1928 ANO 1992. Gadu gadi garām ies, prieks un bēdas mitēsies. Mīlestība nemitās, tā Jūs godam daudzinās.”  Skaists gan, tas man lika aizdomāties par gardu un saldu medutinju….njam..njam…njam…. Šajā vietā katru gadu Valsts svētkos notiek svinīgie pasākumi. Lāčplēša dienā te skaisti deg iedzīvotāju sanestās svecītes. Fonā ir redzama Gulbenes luterāņu baznīca.

9 bilde

Esmu vienīgajā Latvijā kursējošā šhaurslhiešu vilcienā. (Laikam tā to izrunā, bet neeesmu pārliecināts ;)) Tā ir viena no interesantākajām un nebijušākajām lietām, ko izbaudīt atbraucot uz Gulbeni. Bānītim katru gadu septembrī ir savi svētki, kuri pulcina daudz cilvēku. Tad Bānītis ir saposts, notiek dažādi tematiski pasākumi. Svētki notiek ne tikai Gulbenes stacijā, bet arī maršrutā esošajās stacijās – piemēram, ir laupītāju uzbrukums Kalnienā. Kā es gribētu to piedzīvot. Bānītim tā pat kā man ir sava adrese klikšķini uz laupītāja…

10 bilde

Viena no pēdējo gadu sakoptākajām vietām Gulbenē. Te var baudīt gan laisku atpūtu, apmeklējot SPA un kafejnīcu, gan nākt un skatīties dažādu mākslinieku koncertus. Te ir skaista, sakopta apkārtne, parks, dīķīši, vakaros parks ir apgaismots. Te daudzi jaunieši norunā romantiskas tikšanās. Pat nnegribas doties projām, bet, ja vēlies iegūt jaunas zināšanas dodies uz blakus esošo…….

11 bilde

…Gulbenes  muzeju. šeit var apskatīt dažādas izstādes, paskatīties un uzzināt par to, kādi notikumi ir notikuši pilsētā un novadā dažādos laika posmos. Es kā jau nepārāk izglītots lācis cerēju beidzot atrast lielas zināšanas un kaut kas man no tā arī izdevās. Ja vēlies iegūt zināšanas arī tu, nāc uz Gulbenes muzeja mājaslapu, klikšķini uz rožu krūma…

 14 bilde

Un šis ir Jevgēņijs Beļeckis. ES drīkstēja viņu  saukt par Žeņu. Žeņa no Baltkrievijas un savu brīvprātīgā laiku – deviņus mēnešus – darbojas Gulbenes novada bibliotēkā. Bildēs, protams, ir redzams tas, kas mums likās ievērības cienīgs. Taču vispār Gulbenē ir vēl daudz ko redzēt!

4 bilde

Gulbenē ir vairāki parki, lūk, viens no tiem. Kāpēc šis? Tāpēc, ka šajā parkā ir skulptūras, kurās ir attēloti mūsu pilsētas simboli – gulbji. Tie atrodas ap strūklaku, kurās iekšā arī ir gulbji. Arī šajā vietā atpūšas daudz ļaužu: kurš sēž uz soliņa un sildās saulītē, kurš pastaigājas un vienkārši elpo svaigu gaisu. Tāpēc, ka neesmu ļoti drosmīgs lāčuks, nobijos no TĀ TUR – milzīgā gulbja, tāpēc mani nākamajā ceļojuma vedīs šis mazītiņais putnēns. Uz prieeeeeeekšuuuuu…….

Previous Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *