Rss

Iecava

Sveiki!!! Nesen biju Kazdangā, bet tagad jau esmu aizceļojis uz Iecavu. Tas ir vairāk nekā 2 stundu brauciens ar mašīnu. Es ceļoju ar pasta somu.

1

Savu ceļojumu sāku no Iecavas vidusskolas. Protams, ka šī pagasta vēsturi vislabāk zina paši iecavieši. Tādēļ šajā ceļojumā došos ar Iecavas vidusskolas 6.c klases skolēniem, kuri ir labi vēstures eksperti un gidi.

IMG_1008

Lūk, esmu pie Iecavas stadiona. Stadionā parasti notiek sporta stundas, bet pēc mācībām – dažādi treniņi. Stadions tika atklāts 2014. gada 30. septembrī. Priecājos, ka esmu, iespējams, jaunākajā Latvijas stadionā! Bērni piedāvāja sarīkot skriešanās sacensības, bet es atteicu, jo man “ļoti sāp” ķepa.

IMG_1013

Kopā ar skolēniem esmu pie Iecavas Kultūras nama. Uzzināju, ka ēka celta 1894. gadā kā Miertiesas nams, pēc tam pārgājusi Izglītības un dziedāšanas biedrības apsaimniekošanā ar visām tās aktivitātēm. Uzzināju arī, ka Kultūras namā notiek dažādi pasākumi, valsts svētku, vēstures un tradicionālo svētku norises, koncerti, izrādes un izstādes. Diemžēl ne uz vienu no koncertiem netiku.

IMG_1056

Te nu es esmu pie sporta skolas „Dārtija”. Šī sporta skola dibināta 1971.gada 28.janvarī, un  tā esot viena no pirmajām lauku sporta skolām Baltijas republikās. Kopā ar jauniešiem lasīju Iecavas basketbola leģendas Visvalža Eglīša grāmatu ,,Mūža mīlestība basketbols. Višuka stāsts”. Grāmata mani tā iedvesmoja, ka es arī velētos kļūt par basketbolistu un spēlēt profesionālajā līgā. Tikai daži izteicās, ka es esmu pārāk īss. Vai jums tas neliekas aizvainojoši?

IMG_1017

Kopā ar jaunajiem draugiem esmu pie Iecavas luterāņu baznīcas. Baznīcā  notiekot  daudzi pasākumi un koncerti – Vasarsvētku festivāls, Zemgaļu ērģeļu dienas koncerti. Baznīca piedalās arī Muzeju naktī. To gan es gribētu redzēt! Klikšķini uz pūces (varbūt tas tomēr ir ūpes. Manas zooloģijas zināšanas ir, teiksim, ne pārāk labas) un uzzini interesantus faktus par baznīcas vēsturi.

IMG_1027

Esmu seno latviešu svētvietā un Napoleona armijas virsnieku atdusas vietā Dievdārziņā. Tā ir senvieta Iecavas upes krastā, no kura paveras gleznains skats uz Iecavas upi un luterāņu baznīcu. Dievdārziņš atjaunots 2010. gadā. No skatu laukumiņa, kas izbūvēts upes stāvkrastā, paveras lielisks skats! Žēl, ka kadrā neielīda mani mīļie draugi. ;(

IMG_1043

Viena no nozīmīgākajam Iecavas vērtībām ir Iecavas parks. Parka kopējā platība ir 16,6 ha, tam raksturīga liela lapu koku daudzveidība, te pārstāvētas daudz eksotisku koku sugas. Priecē secinājums, ka parkā ir konstatēti 16 īpaši aizsargājamie koki – dižkoki. Kopā ar skolēniem mērām koka apkārtmēru – 7 skolēni un viens lācis. Lācis, protams, aizņēma “visvairāk” vietas. Spied uz racēja un uzzini vairāk.

IMG_1048

Iecavas parkā Iecavas upes senlejas krastā atrodas P. Bandera 1936.g. akmenī kaltais Brīvības piemineklis. Uzzināju, ka mūsdienās iecavnieki pie Brīvības pieminekļa pulcējas Lāčplēša dienai veltītos pasākumos, bet 14. jūnijā, pieminot komunistiskā genocīda upurus, pieminekļa pakājē tiekot veidots ziedu ceļš.

IMG_1045

Viens no Iecavas simboliem – romantiskais koka tiltiņš pār Iecavas upīti. Ar to arī beidzas mans ceļojums. Paldies maniem draugiem, tiksimies! 🙂 Pa tiltu došos tālāk līdz nākamajam ceļojuma mērķim.

 

 

 

 

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *