Rss

Kazdanga

Heijā! Tagad es jums pastāstīšu, kā man klājās Kazdangā. Vietā, kuras nosaukums ir radies no stāsta par kādu meiteni un viņas ganītajām kazām. Šo teiku vari izlasīt, uzspiežot uz kazas.

jtu

 

Pirmais, ko es ieraugu, ir jauka meitene ar karti. (Varbūt tā ir tā pati Danga, tikai nekur neredzu kazas.) Jebkurš to var apskatīt un uzzināt, kur ir skaistākās vietas Kazdangā. Tā daru arī es.

jcgbd

Nez kas tā par tik lielu ēku?   Jāpieiet tuvāk.  Izrādās, šajā ēkā ir bibliotēka un  kultūras, tūrisma informācijas un izglītības centrs. Ahhh, cik garš  nosaukums.

65654

Esmu ienācis bibliotēkā. Šeit katrs mazais un lielais lasītājs var atrast sev piemērotu grāmatu. Es atradu ilgi meklēto grāmatu par lācīti Padingtonu.

vrctyhre

Tālāk dodos pāri  Vaidu tiltam uz muzeju, kur ir ierīkota Kazdangas pils. Aiii, laikam tomēr otrādāk. Uz Kazdangas pili, kur ir ierīkots muzejs. Ejot pa Vaidu tiltu, ilgi domāju, kāpēc tam dots šāds nosaukums.

jhkcgdfjhk

Pils priekšā mani sagaida tēlnieka Teodora  Zaļkalna veidots piemineklis Māteru Jurim. Pieminekļa atklāšanā 1935.gadā plašu runu sacīja Valsts prezidents Alberts Kviesis.

lklklk

Esmu Kazdangas muzejā. Te nu gan ir ko redzēt! Alņus un lūšus, pīles un stirnas. Kā jūs domājat, uz kā esmu es? Uz ērgļa. Iedomājieties, es pat nenobijos. 🙂

lmlm

Izgāju uz pils balkona. Cik skaiiiistii! Es varētu te sēdēt un vērties apkārt nedēļām ilgi.

nmmn

 

Esmu pils zālē. Tā ir skaista un grezna vieta. Vai tu vari mani atrast?  Es pašlaik esmu sniegavīra sargs. Šajā zāle notiekot dažādi pasākumi un izstādes.

jhkyecsrfetwr

Blakus pilij atrodas ēka, kas celta 1800. gadā kā kavalieru nams. Kāpņu telpā ir barona kāpnes, bet  sienu gleznojumus, kur attēlota aina „Kazdanga 1888”, 1976. gadā veidojušas mākslinieces L.Gintere un F. Kirke. Šajā namā arī notiek izstādes.

Un šī ir mana jaukā draugu kompānija.

bvhnfcbn

Māteru Jura Kazdangas pamatskola, kurā mācas arī mani jauniegūtie draugi – Krista Bērziņa, Lenarts Ore, Jana Mikulāņeca, Agnis Mikulāņecs, Toms Kārkliņš.

jgyf

 

  1. gadā Karls Georgs Manteifelis pie skolas uzcēla pieminekli, it kā to būtu cēluši Kazdangas zemnieki, pateicībā skolas cēlājam Karlam Vilhelmam. Cik viss ir samudžināts..

k9ojh7

Nez uz kuru pusi lai dodos? Visas takas ziemā izskatās tik vienādas, tik vienmuļas, tik apsnigušas…

;lkjhf

Aiz pils atrodas baronu dzimtas kapenes. Kapenes uzmūrētas 1900. gadā  un augšdaļa izveidota no kaltiem akmeņiem, kas ievesti no Somijas. Akmeņi atvesti pa dzelzceļu   līdz Vaiņodes stacijai un latviešu zemnieki šķūts kārtībā no 46 km tālās Vaiņodes akmeņus veduši uz Kazdangu.  Kapenes pabeigtas 1914. gadā. Viss smagais darbs paveikts bez kādas tehnikas, tikai ar fizisku spēku.  Labprāt viņiem būtu palīdzējis…

ibiykty

Kazdangas Dzirnezers. Iesaku atbraukt vasarā, tad varēsiet kārtīgi izbraukāties ar katamarāniem, bet ziemā varat darīt kā es un doties paslidināties pa aizsalušo ezeru. Tikai esiet piesardzīgi!

akmens

1965.gadā Dzirnezera krastā pēc  mākslinieka Albīna Dzeņa meta 21. jūlijā atklāja pieminekli 1905.gadā un Otrā pasaules kara laikā kritušajiem.

ezitis

Esam pie pirmsskolas izglītības iestādes „Ezītis.” Nesaprotu, kāpēc tāda jauka ēka jānosauc adataina dzīvnieka vārdā, labāk būtu “Lāčukiņš.” Tas taču ir daudz mīlīgāk, vai ne? 🙂

suru

Muižas vecākā ēka ir krogs, kur vēja rādītajā var saskatīt uzrakstu „Meine Liebe Baron Manteiffel – 1677″. Nespratu, ko tas nozīmē, jo skolā svešvalodas nebija mana stiprā puse. Ja vēlies uzzināt, pajautā Google.

kolium

 

Uz redzēšanos, mani jaunie draugi, bibliotekāre Inese Bērziņa un muzeja vadītāja Ilze Holštroma! Paldies jums par jauko ceļojumu! Paldies, tev, Vardīt, ka aizlecināsi mani uz jauno pieturas vietu! 🙂

 

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *