Rss

Lubāna

Ahoi! Nu esmu atceļojis uz Lubānu. Skaista pilsēta, kurā atrodas lielākais ezers Latvijā – Lubāns. Diemžēl, savā ceļojumā līdz viņam tā arī netiku. Pilsētas ģerbonī attēlotā zelta pīle ir atsauce uz pīļu medībām šajā ezerā.

1

Lubānas pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Biruta Ēķe kopā ar Lubānas vidusskolas gidu pulciņa meitenēm un skolotāju Anitu Tropu iepazīstināja mani – Lāci-Ceļotāju ar viņu  pilsētu.

2

Vieta, kur Lubānas bērni un jaunieši pavada dienas lielāko daļu, protams,  ir skola – Lubānas vidusskola, tāpēc es savu ceļojumu sāku tieši te. Izrādās, bērni skolā ne tikai mācās, bet arī dejo tautiskās dejas, dzied koros un ansambļos, piedalās dažādos sporta pulciņos, spēlē teātri, izzina vidi, pēta savu novadu un mācās to prezentēt gidu pulciņā.

4

Es pie Lubānas vidusskolas karoga, kopā ar skolas direktori Ivetu Peilāni un Gidu pulciņa meitenēm. Diemžēl, esmu pārāk mazs un kadrā mani gandrīz nevar pamanīt. Jūs atradāt mani?

5

Lubānas novada iedzīvotāji ir aktīvi un sportiski, par to es pārliecinājos, piedaloties Starptautiskās sniega dienas aktivitātēs. Viens no sporta dzīves organizētājiem ir Māris Valainis, kurš prot aizraut gan bērnus, gan pusaudžus un arī lāčus. Es  bija ļoti pagodināts, ka varēju sēdēt uz viņa 🙂 Spiediet uz sniega pikas un uzziniet vairāk.

6

Vasarā lubāniešiem un Lubānas viesiem  ir iespēja darboties Māra un viņa domubiedru ierīkotajā Dabas takā un satikt īstus Robinus Hudus

7

Lubānu divās daļās sadala Aiviekstes upe. Tā ir skaista gan vasarā, gan ziemā. Katru otro gadu upes krastos esošo pagastu iedzīvotāji pulcējas Lubānā Aiviekstes svētkos. Šoreiz es tikai paslidinājos pa ledu, bet uz svētkiem netiku

10

Dodoties uz pilsētas centru, mēs iegriezāmies Lubānas Mākslas skolā. Ja es būtu palicis ilgāk, cerams, kāds man iemācītu zīmēt.

11

Aplūkojām arī Lubānas pilsētas domi. Starp citu, šeit ir pieejams bezmaksas internets. Izmantojiet to, lai vairāk uzzinātu par pilsētu. Ja jūs jau tagad gribat uzzināt ko vairāk, spiediet uz telefona man rokās.

12

Lubānas evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca ir neogotikas stila celtne ar neparastu plānojumu, jo ēkā apvienotas divas baznīcas – lielā un mazā. Uzkāpjot baznīcas tornī, var apskatīt Lubānas pilsētas un apkārtnes panorāmu.

13

Šajā pilsētā ir arī Lubānas Svētās Ģimenes Romas katoļu draudzes baznīca. Šo baznīcu apmeklēja dzejniece Broņislava Martuževa. Lai izlasītu kādu viņas dzejoli, klikšķini uz krītošās zvaigznes.

19

Viena no Lubānas novada bagātībām ir cilvēki, kuri pieprot dažādus amatus. Es kopā ar meitenēm apmeklēju Amatnieku centru un pat mācījos aust.

18

Lūk es, ar krāsaini uzadītiem cimdiņiem. Par nelaimi visi man bija nedaudz par lielu, mmnu labi daudz par lielu. Vienā cimdā varu ielīst viss. Par mierinājumu čaklie amatnieku apsolīja uzadīt arī kādu mazu pārīti man.

20

Šajā mājā Lubānas jauniešus gaida arī Jauniešu centra mājīgās telpas un tā vadītāja Linda Pomere.

21

Lubānā vēl ir daudz skaistu vietu, kuras būtu vērts apskatīt. Man teica, ka gaidīs mani un visus pilsētas viesus ciemos. Kopā ar mani ceļoja – Laila Anna Strode, Krista Kristiāna Pugača, Sabīne Stiprā, Ieva Akmentiņa, Elīna Stoļere, Anete Bāliņa, Loreta Māliņa un Annija Miška.

 

 

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *