Rss

Ludza

Sveikiņi! Te es esmu Latvijas senākajā pilsētā. Es gan nezinu, cik tā ir veca, bet domāju, ka tā ir ļoti sena. Ja vēlies uzzināt, cik tai ir gadu, izrēķini pats! (Man skolā matemātikā bija 2)

[]

Šeit mani uzņēma pilsētas galvenais cilvēks – mērs Alīna Gendele. Es jutos kā īsta slavenība. (Kā jūs jau zināt, es nemaz neesmu lielīgs Lācis :))

[

 Te esmu pilsētas galvenajā laukumā, pie Ludzas novada pašvaldības ēkas. Skaistā puķu dobe ir izveidota kā novada ģerbonis, bet tālāk ir liels televizors, kurā rāda dažādus notikumus no pilsētas dzīves. Es diemžēl neatradu pulti, lai ieslēgtu kanālu par bitēm. 🙂

[

 Šajā vietā nākošgad būs saules pulkstenis (Mani pat gribēja pieņemt pusslodzē par Saules pulksteni, tomēr es domāju vēl paceļot). Fonā redzamā ēka ir Ludzas tautas nams un Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka

sa

 Tā nu es nokļuvu Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā un iepazinos ar pieciem foršiem čaļiem – Romānu, Sergeju, Jāni, Renaldu un Denisu. Gribēju pie viņiem uzkavēties un kaut ko uzspēlēt, bet man vajadzēja doties izzināt šo skaisto pilsētu.assss

Pie tautas nama uz soliņa sēž akordeonists Jānis un ar savas mūzikas skaņām priecē visus pilsētas iedzīvotājus, kā arī pilsētas ciemiņus. Kaut gan visi saka, ka man nav muzikālās dzirdes (tā noteikti nav patiesība, es bišu sanēšanu dzirdu pat no 1 km attāluma), arī man šīs mūzikas skaņas ir patīkamas!!

asas

Staigājot pa pilsētas parku, redzēju daudz skaistu vietu. Te es pie dīķīša parkā. Nezinu, kāpēc, bet visas pīlītes no manis turējās pa gabalu.  Varbūt tāpēc, ka esmu LĀCIS. (Man ļoti patika pīlītes, viņas ir tikpat drosmīgas kā es.)

assddd

Parkā pie dīķīša ir Mīlētāju soliņš. Leģenda vēsta, ka soliņš nes laimi mīlestībā un palīdz pārbaudīt, vai jūtas ir īstas. Pirmajai uz soliņa ir jāapsēžas meitenei, tad viņa aicina puisi blakus. Ja uz soliņa, sēžot starp puisi un meiteni, rodas dzirksts, tad viss kārtībā, visi būs laimīgi.Es gan neatradu sev nevienu lācenīti 🙁 , bet nekas, cerams, atradīšu, kad vēl kādreiz iegriezīšos Ludzā!

2222

Pilsētas parka kamīns – daudzi to sauc par Raganas kamīnu. Es ļoti negribēju uz šejieni iet (jūs zināt cik esmu drosmīgs ). Par laimi, man teica, ka raganas te nav manītas. Tomēr es visu laiku paliku modrs.

1111111111

Šī neparastā ēka ir Ludzas amatnieku centrs. Tur notiek daudzas neparastas un interesantas lietas. Pie amatniekiem var nopirkt gan skaistas zeķes un cimdus, gan no māla pagatavotus priekšmetus. (Diemžēl man nebija naudas ) Spied uz sargsuņa un uzzini vairāk.7

Pie Ludzas audējas Maritas es gribēju iemācīties aušanas mākslu. Nesanāca, jo  Marita teica, ka vajagot vairāk laika un pacietības. Es gan domāju, ka tas tāpēc, ka man ir tik lielas ķepas.

56

Šeit es aizgāju uz Ludzas novadpētniecības muzeju. Tajā ir  brīvdabas ekspozīcija. Te es braucu ar vienu no pirmajiem traktoriem, kas bija Latvijas laukos. Es gan nevarēju izprast, kā tas vispār var izkustēties no vietas.

698745123

Muzejā ir arī celtnes, kuras var apskatīt no dažādām pusēm, ielūkoties logos un redzēt, kā dzīvoja senāk. Te es pie dzirnavām. ŅEMIET MANI NOST, MAN BAIL, KA SPĀRNI SĀK GRIEZTIES.

689

Tālāk mēs devāmies pastaigāties pa pilsētas vēsturisko centru. Uz sienas es ieraudzīju šo gleznu, neatgādina grafitti, vai ne? Tādēļ pajautāju, kas tas īsti ir? Izrādās, ka tā ir uz sienas tapusi glezna – sena fotogrāfija no pilsētas dzīves (mākslinieks A. Misāns).

Ir jāiet vienā solī ar tehnoloģijām, to labi pierāda Ludza. Piemēram, pastaigājoties pa pilskalnu, tikai ar planšeta palīdzību var redzēt, kā pilskalns izskatījās tālajā senatnē, un dzirdēt leģendu par nogrimušo jaunavu Lūciju. Žēl gan, ka man nav sava planšeta…  Jauno tehnikas brīnumu man rāda Anita Mortuzāne no Ludzas TIC. Uzklikšķini uz sikspārņa, ja vēlies uzzināt, ko vēl piedāvā Ludzas TIC.

wera

Kādēl gan es sēžu uz soliņa? – jūs jautāsiet. Divu iemeslu dēļ – 1. Pastaigājoties pa Ludzu, esmu ļoti noguris un vēlos nedaudz atvilkt elpu, 2. Varbūt tieši es esmu tas drošsirdis, kurš spēs atbrīvot skaisto princesīti. (Ļoti ceru, ka šī princese būs skaista un eleganta lācenīte.)

1234t567y789

Pēc jaukās un iespaidiem bagātās dienas devos braucienā ar prāmi pa Ludzas mazo ezeru, vēlreiz apskatot šīs pilsētas skaistās dabas ainavas un sakopto vidi. Ar plostu peldēšu uz nākamo ceļojuma vietu – Smilteni :)).

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *