Rss

Rīga

Sveiki! Te nu es esmu! Un šoreiz esmu… Latvijas galvaspilsētā – Rīgā. Forši, ne? Pilsētu man parādija trīs galvaspilsētas čaļi – Ludvigs (bildēs), Teodors (aizkadrā, redzēsiet tikai ēnas), Robins (aizkadrā). Divi no viņiem jau iet 7.klasē, bet Teodors ir druuscīīītiņ jaunāks. 

  Ārā spīd liela, silta saule, un Latvijā uzdarbojas rudens. 🙂 Rīgā ir ļoooooti daudz cilvēku, bet vēlvairāk… automašīnu. Un smaržu – mašīnaspīrādziņigājējibraucējitantesonkuļikafejnīcasparkiveikalitramvajitrolejbusiasfaltsbruģisDaugavaVecrīga – tiem visiem ir sava, īpatnēja smarža. …ja vien var ticēt manam lāča degunam…    

 Kā jau kartīgi pilsoni mani atveda pie Brīvības pieminekļa. Tā tur pašā, pašā pieminekļa augšā esot Milda – latvju tautu meita. (un ne jau tā no UgunsGrēka:). Un viņa tur trīs zvaigznes. Skaisti! (uzklikšķini uz putniem!) Vēl te ir goda sardze. Nabadziņiem te jāstāv sastingušiem ilgu laiku. Domā nekas īpašs? Tu arī tā varētu? (ja uzklikšķināsi uz gaisa balona uzzināsi, redzēsi kā sargi izskatījās agrāk) Mums palaimējās redzēt brīdi, kad vīriņi mainījās.

 
Ja liek lietā fantāziju… nu labi. DAUDZ fantāzijas – es tak’ esmu līdzīgs kādam no Goda sardzes? 🙂

 
    Ja tu Rīgā iebrauc ar vilcienu, pirmais, ko pamanīsi izkāpjot stacijā, noteikti būs šis lieeelais pulkstens. Tas te stāv jau gandrīz 50 gadus! Tas ir pats precīzākais pulkstenis Rīgā. 🙂  

    Pabiju arī Vecrīgā. Te mēs ar Ludvigu stāvam Doma laukumā. Šis ir ļoti nozīmīgs laukums. 🙂 Svētkos šeit notiek dažādi tirdziņi un pasākumi. Piemēram Ziemassvētku tirdziņš. Ludvigs saka, ka tad te smaržojot ļoti garšīgi – pēc piparkūkām! Mmmm… !!! Vēl te ir Doma baznīca, kuras torņa galā uzrāpies sēž gailis. (manuprāt, viņš ir ļoti uzpūtīgs radījums, jo neatbildēja man, kad gribēju papļāpāt) Un vēl… kā Tev šķiet – kur tika izrotāta pirmā Ziemassvētku eglīte? Ziemeļpolā…? Lapzemē…? Nekā! RĪGĀ! Tepat Vecrīgā (Tikai Rātslaukumā) Netici? Uzklikšķini eglītei!

 


  Šeit mani kaut kur iebāza… atkal! 🙂 Šoreiz tas ir lielgabals. Žēl, ka neviens neizšāva, varbūt būtu aizlidojis uz Āfriku.    

Es atkal pasēdēju uz…. kā jums šķiet kas tas ir? Lai ko Tu arī padomāji tā ir Lauva. 🙂 Glīta, ne? 🙂

    Šis bija pats baisākais! Mēs liftā braucām augstu. ĻOTI augstu! (kā jau zināt es neesmu ļoti drosmīgs lācis) No šejienes varēja redzēt visu Rīgu! Jūtos kā īsts Superlācis!      

 


Fuuuu! Es jau biju ļoti piekusis. Tāpēc mēs beidzām pastaigu un atpūtāmies, lai varu doties nākamajā ceļojumā. Rīga ir diezgan liela, tāpēc es pat nepaguvu visu apskatīt, bet… nekas, gan jau vel kādreiz iegriezīšos te! Paldies zēniem par ekskursiju! Uz tikšanos!

Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *