Rss

Salaspils

Čau! Atkal es jūs vedu aizraujošā piedzīvojumā.  Šoreiz pastāstīšu, kā man gāja Salaspilī!

biblioteka

Ceļojuma sākumā es iegriezos Salaspils novada bibliotēkā. Bērnu un jauniešu nodaļas bibliotekāre laipni piedāvāja izvadāt mani ekskursijā pa Salaspili.

°baznica

Salapils vēsture sākās ļoooooooooooooooooti senā pagātnē – 11.gadsimtā. Kādreiz tās nosaukums bija Kirchholm, kas nozīmē “Baznīcas sala“, vēl arī saukta par Mārtiņsalu. Šeit man aiz muguras ir Sv. Jura baznīcas, kas celta 14.gs., vairākkārt bijusi nopostīta un atjaunota, drupas, un virs tās kādreizējās altārdaļas mūra tagad ir uzstādīts krusts.

 

 

ako

Šī ir  1994. gadā uzstādīta piemiņas zīme Daugavas lībiešiem un viņu vadonim Ako, kā veltījums Salaspils novada seno iedzīvotāju ilgām pēc brīvības.

daugavas

Kas tas ir? – Daugavas muzejs, kas atrodas Daugavas ieskautajā Doles salā, bijušajā Doles muižas kungu mājā. Muzeja krājums veidots, pievēršot uzmanību Daugavas un tās apkārtnes vēsturei un iedzīvotājiem. Savukārt parka ekspozīcijā atrodas vērtīga zvejas rīku kolekcija- unikāli lašu un nēģu tači. Spied uz taureni un uzzini vairāk par šo interesanto muzeju .

memorials

Salaspils ir viena no vietām Latvijā, kur saglabājies visvairāk liecību par vēstures drūmākajām lappusēm dažādos laika posmos. Salaspils memoriālais ansamblis ir izveidots vietā, kur Otrā pasaules kara laikā atradās koncentrācijas nometne.Emocionālais  pārdzīvojums ir tik liels, ka to nevar izstāstīt, tas ir katram jāredz, jādzird, jāizjūt. Salaspils memoriāla teritorija sakopta un uzturēta mūžīgai piemiņai un ir atvērts ikvienam interesentam.

HES

Šī ir  Rīgas HES –  jaunākā Daugavas hidroelektrostacija un otrā lielākā elektrostacija  Latvijā. Tā ir ļoti iespaidīga būve. Tur ražo elektrību.

 

botaniskais

Uzzināju, ka Salaspils 20. gs. izveidojās par ievērojamu Latvijas zinātnes centru. Šeit atrodas Nacionālais Botāniskais dārzs, Salaspils kodolreaktors (darbojās no 1961.g. līdz 1998.g.), gan Fizikas, gan Neorganiskās ķīmijas, gan Bioloģijas institūts un Mežzinātnes institūts „Silava”. Lai Salaspilī atjaunotu zinātnes centra slavu, katru gadu aprīlī norisinās Zinātnes nedēļa, kas ir ieguvusi lielu atsaucību salaspiliešu vidū. Botāniskais dārzs ir viens no pievilcīgākajiem tūrisma objektiem Salaspilī. Tas ir slavens ar to, ka šeit ir izveidota bagātākā augu kolekcija Baltijas valstīs. Cik jauki, ka šeit nokļuvu tieši rožu ziedēšanas laikā! (Spied uz puķēm centrā un uzzini vairāk) 

Uz tikšanos pavisam drīz!

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *