Rss

Smiltene

Heijā, jau atkal tiekamies, šoreiz Smiltenē. Tagad došos uz bibliotēku, kur vēlos kļūt par gudru Lāci.

IMG_1972

Šeit mani sagaida bibliotekāre Alda, kura iepazīstinās mani ar Smiltenes novada bibliotēku un palīdzēs kļūt gudrākam.

IMG_1973

Es pie afišu dēļa. Šeit uzzināju, kādi pasākumi tuvākajā laikā gaidāmi Smiltenē. Derētu kādu apmeklēt 🙂

IMG_1965

Bibliotēkā pieejamas arī rotaļlietas mazākajiem lasītājiem. Mēģināju uzsākt ar tām draudzīgu sarunu, bet nezin kāpēc tās man neatbildēja (Laikam nav no runīgajām)

IMG_1967

Te jūs redzat lielisku ķiršu izstādi, kas pieder manai pavadonei. Tik daudz ķiršu vienuviet nebiju redzējis, tie izskatījās tik ņammīgi!

IMG_1968

Uzminiet nu, kas ir zīmējis šīs skaistās gleznas? a) P. Pikaso b) L. da Vinči c) Mākslas skolas bērni? Visi, kuri atbildēja C, ir MALAČI, bet tie, kuri atbilēja pirmos variantus, kļūdās. Nebēdājieties, es sākumā arī nodomāju tāpat.

IMG_1975

Kas ir LLL? Kaut kas saistīts ar Latviju? Nē, tie esam mēs – Lācis, Linda un Lūkass, spēlējot jautru spēli. 🙂

IMG_2004

Lai gan cik gudrs lācis es būtu, es pats nevarēju atrast ceļu uz Bērnu bibliotēku. Ceļu uz turieni zināja šīs jaukās meitenes, tagad arī manas draudzenes. Viņas mācās Smiltenes Centra vidusskolas 6. klasē.

IMG_2001

Šeit ir divas jaukas un vienmēr smaidīgas Bērnu bibliotēkas bibliotekāres. Viņas vienmēr laipni sagaida jaunos lasītājus un palīdz tiem izvēlēties interesantāko grāmatu. Man tā bija “Vinnijs Pūks un viņa draugi.”

 

IMG_2003

 

Cik skaistas rozes, Tidlī bums, kaut tās ir ūdens, Tidlī bums, vai to kāds zina, Tidlī bums, cik jauki smaržo, Tidlī bums. (Salasījos Vinniju Pūku, manuprāt, sanāca tīri jauki.)

CENTRS

Pēc Bibliotēkas apmeklējuma devāmies uz atjaunoto Smiltenes Kultūras namu. Es biju kļuvis daudz zinošāks un sāku prātot, kā gan var uzcelt tik lielu uz skaistu ēku.

jojoj

Šis ir Ļoti saulainais dekors. Es iedomājos, ka tas varbūt naktī spīd, jo kam gan lai būtu vajadzīgs slēdzis? Tomēr es nevēlos palikt šeit pa nakti, lai to pārbaudītu. (Jūs visi jau sen zināt, kāds drosminieks esmu.)

grāmats grāmatas

Es esmu kļuvis tik erudīts lācis, ka uzreiz sapratu, ko var iegādāties šajā veikalā. Vai tu esi tikpat erudīts kā es? 🙂

taivaniete

Pie veikala iepazinos ar jauku meiteni, kas atbraukusi no Taivānas, lai arī iepazītos ar skaisto Latviju.  Par nelaimi es nepratu ar viņu sazināties, tāpēc nevarēju sarunāt tikšanos Taivānā.

gerbonitis

Mēs kopīgi nolēmāt pastaigāties pa šo pilsētu. Bibliotēkā uzzināju daudz ko jaunu, bet ne pašu galveno – kāds ir Smiltenes pilsētas ģērbonis? Te nu beidzot to ieraudzīju. Skaists, vai ne?

ezerus

Te es esmu pie Niedrāja ezera. Kāpēc tam dots tāds nosaukums, es nevarēju saprast, bet, kad aiz muguras ieraudzīju tik DAUDZ niedru, viss kļuva skaidrs.

domedoem

Šeit es esmu pie pilsētas galvenās ēkas – Domes. Šo  pagalmu izdaiļo puķu kastes, kas rudzupuķes ziedlapu formā simbolizē visus Smiltenes pagastus. Es centos saskaitīt, cik šeit ir pagastu, bet tālāk par trīs netiku.

ideja

“Ideja kā māja,” es iesaucos un ierāpos mājas trijstūrainajā lodziņā. Pēc šī ceļojuma sapratu, kāpēc izveidots tieši vārds IDEJA. Tas tādēļ, ka šis vārds katram smiltenietim ir ļoti svarīgs, un tāpēc viņi visi ir radoši.

baznicabaznicaoje

Pašā Smiltenes centrā ir balta baznīca ar gaili torņa smailē. (Nekad neesmu sapratis, kāpēc tieši gailis. Lācis taču izskatītos daudz glītāk.)

akmens

Šis ir piemiņas akmens mūsu Dainu tēvam –  Krišjānim Baronam. Uz akmens ir atveidotas pēdas, jo 1859. gadā, ceļojot kājām no Tērbatas uz Dundagu, Krišjānis Barons iegriezies pa ceļam arī Smiltenē. (Tas nu gan ir garš ceļa gabals.)

bhedu akmens

Pie šī akmens, kuru sauc “Sašķeltā ģimene”, mani pārņēma skumjas par latviešiem, kurus padomju vara izveda uz Sibīriju. Kā es priecājos, ka man ir ģimene. Īsta, mīļa Lāču ģimene.

muzikasskola

Ejot tuvāk šai ēkai, es izdzirdēju skaistas klavieru, vijoļu un flautas skaņas un brīnumainas bērnu balsis, jo tā ir Smiltenes Mūzikas skola. Tagad nožēloju, ka neklausīju mammu un nepabeidzu Mūzikas skolu. Es taču būtu varējis kļūt par izcilu muzikantu.

ezeoos

Man tik ļoti patīk daba, ka devāmies uz Veco parku. Šis ezers ir vecā parka pašā vidū, tāpēc to sauc par Vidusezeru.  Ārā bija tik saulains laiks, ka man gribējās peldēties, taču šoreiz biju aizmirsis savu peldkostīmu.  🙂

kalnamuiza

Pēc garās dienas es nolēmu atpūsties pie Vidusezera. Fonā redzama Kalnumuiža.

 

noradite

Nonācis pie ceļa staba, lasīju norādes un nolēmu, ka uz Smilteni jābrauc vēl kādreiz, lai apmeklētu vēl vairāk skaistu vietu. (Klikšķini uz lidmašīnas un uzzināsi par Smilteni vēl daudz ko jaunu.) Uz tikšanos pavisam drīz! Uz redzīti 🙂

 

 

 

 

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *