Rss

Zvaigzne ABC

Sveiki! Šoreiz ciemojos apgāda “Zvaigzne ABC” tipogrāfijā. Kā es tur nokļuvu? Man palīdzēja mans labākais draugs mopsēns Bruno un viņa saimnieks Armands. Viņi piedalījās lasīšanas stafetē un veidoja blogu ar atsauksmēm par grāmatām. Balvā viņi saņēma ekskursiju pa šo tipogrāfiju un dažas grāmatas.

01

Šī ir vieta, kur sākas grāmata un mans ceļojums. Šeit no lieliem papīra ruļļiem sagriež salīdzinoši mazas lapas, uz kurām vēlāk tiks drukātas grāmatas. Es gan neuzdrīkstējos tuvoties tam aparātam…

02

Šeit ir sagrieztās lapas. Te to ir tūkstošiem. Atceraties tos milzīgos  papīra ruļļus? Apbrīnojami, vai ne? Lapas ir sadalītas kaudzītēs, lai varētu zināt, kas no katras kaudzītes taps. Es sēžu uz krāsojamo bloku lapām.

03

Nu jau uz baltajām lapām ir nodrukāti krāsojamie attēli. Te lapas tiek sagrieztas vajadzīgajos lielumos ar ļoti asu nazi, kas ar vienu ātru griezienu pārgriež šo kaudzīti uz pusēm. Diemžēl, nazis neielīda kadrā.

04

Šajā mašīnā rodas burtnīcas, dienasgrāmatas utml. Vienā galā ieliek nodrukātās lapas, bet otrā jau iznāk gatava burtnīca. Es redzēju, kā tapa dienasgrāmatas 2-3. klasei.  Es skatījos un skatījos uz aparātu, bet tā arī nesapratu – kā tas var paveikt ko tik apbrīnojamu.

05

Man patīk grāmata “Gangsteromīte”. Te es sēžu uz desmitiem šīs grāmatas eksemplāru. Vēl bez vākiem, bet tas nekas 🙂

06

Te grāmatas tiek saspiestas kopā ar saviem jaunajiem spīdīgajiem vākiem. Man gan nav bildes, bet pateikšu ko neticamu. Lielākajai daļai grāmatu ar biezajiem vākiem vākus pielīmē cilvēki ar savām rokām. Iedomājieties, ka jums būtu jāpielīmē vāki simtiem grāmatu! Tāpēc izturēsimies saudzīgi pret citu darbu un nebojāsim grāmatas.

07

Nu esmu nokļuvis grāmatu noliktavā. Tiik daudz vienādu grāmatu vienuviet nekad nebiju redzējis. Te jaunās grāmatas, sapakotas glītās kaudzītes, gaida savu kārtu, lai dotos uz veikalu un priecētu jaunos lasītājus.

08

Te jau grāmatas un es esam veikalā. Man, kā parasti, līdzi nebija ne graša, bet, redzot, ka esmu noskumis, Armands man nopirka dažas jaukas grāmatiņas. Uz tikšanos kādā citā vietā. 🙂

 

 

Previous Post

Next Post

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *